Wakacje na Kubie - 5 najpiękniejszych plaż na Karaibach cz. I

wakacje na Kubie

Kuba, czyli wyspa jak wulkan gorąca jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków turystycznych świata. Jej pociągająca historia działa niczym magnes na podróżników ze wszystkich zakątków globu. Wakacje na Kubie to okazja to spędzenia czasu w pięknych okolicznościach przyrody, doświadczenia gościnności mieszkańców wyspy, zatańczenia salsy w egzotycznym klimacie i przede wszystkim wypoczynku na osławionych, karaibskich plażach. 

Ten magiczny kraj leży na południe od Key West na Florydzie i kusi podróżnych swoją kolonialną zabudową. Niektórzy uważają, iż Królowa Karaibów jest dowodem na to, że podróże w czasie są możliwe. W istocie, przemierzając ulice kubańskich Metropolii, takich jak Hawana, Santiago de Cuba, czy Cienfuegos, trudno oprzeć się jest wrażeniu, że nic się tam nie zmieniło w trakcie ostatnich kilkudziesięciu lat. Wróćmy jednak do głównego wątku prezentowanego przez nas artykułu — które spośród kubańskich plaż zasługują na największą porcję uwagi?

1. Egzotyczne wakacje na Playa Paraiso

wczasy na Kubie

Playa Paraiso, znana również jako plaża Paradise, to  przykład pięknej, niemal nietkniętej przez człowieka plaży, która zachwyca nawet najbardziej wytrawnych turystów. Miejsce to słynie z nieskazitelnie białego, piaszczystego wybrzeża i wód, które mienią się tysiącami odcieni turkusu. Wakacje na Kubie to okazja do spędzenia kilku chwil wśród pięknych okoliczności przyrody. Playa Paraiso z pewnością zdoła sprostać oczekiwaniom turystów poszukujących odrobiny ciszy, spokoju i ucieczki od codziennego stresu. 

Plaża Paradise została odznaczona w 2016 nagrodą Traveller's Choice w kategorii „Najpiękniejsza plaża na świecie”. Tysiące turystów nie mogą się mylić, ale pamiętaj, że wcale nie musisz nikomu wierzyć na słowo — wybierz się na wycieczkę na Kubę i samodzielnie zweryfikuj urodę tego punktu na kubańskiej mapie. 

Playa Paraiso jest położona około dwudziestu minut spacerem od innej wyjątkowo uroczej plaży — Playa Sirena. Ta pierwsza jednak oferuje znacznie spokojniejszą atmosferę, co jest szczególnie doceniane przez osoby, które na co dzień mieszkają w dużych miastach. 

2. Jeśli wakacje na Kubie, to koniecznie wypoczynek na plaży Varadero!

wycieczka na Kubę

Z kolei jedną z najbardziej popularnych kubańskich plaż jest Varadero. Zainteresowanie tym miejscem wynika przede wszystkim z tego, że odwiedzający je turyści mogą korzystać z całego kompletu udogodnień, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o nich. Wspaniały, prawie prosty 25-kilometrowy odcinek białej, piaszczystej plaży biegnie wzdłuż całego półwyspu. To malownicze miejsce jest świetnym tłem dla zakochanych — zarówno tych planujących romantyczne oświadczyny, jak i tych spędzających podróż poślubną na Kubie. 

Kolejną rzeczą, która może zachwycić podróżników, wybierających się na wycieczkę na Kubę i odwiedzenie Varadero, jest połączenie niebieskich i zielonych wód, które wydaje się tworzyć coś na wzór granicy pomiędzy lądem stałym a Cieśniną Floryda. Co więcej, wąska szerokość półwyspu zapewnia, że plaża Varadero jest zawsze o kilka kroków od miejsca zameldowania.

Ze względu na ogromny ruch turystyczny, Varadero trudno jest nazwać tradycyjnym kubańskim miejscem. Warto jednak wiedzieć, że w lipcu i sierpniu wyspa gości u siebie tylu rodzimych podróżników, co przybyszów zza granicy w innych miesiącach.

Wokół półwyspu znajduje się ponad trzydzieści miejsc do nurkowania. Jeśli jednak nie jesteś amatorem spędzania czasu w tej sposób, z powodzeniem możesz uprawiać inne sporty wodne, takie jak żeglarstwo, nurkowanie z rurką, łowienie ryb lub skorzystać z atrakcji w postaci przepłynięcia się łodzią ze szklanym dnem.

3. Wyjątkowa Playa Los Flamencos

podróż poślubna

Playa Los Flamencos, znana również jako plaża Cayo Coco, jest znana przede wszystkim ze względu na liczbę luksusowych ośrodków all inclusive, które mieszczą się nieopodal niej. Wyspa leży w centralnej części Kuby i jest częścią grupy wysp Jardines del Rey.

Jej nazwa to swoisty rodzaj hołdu dla zamieszkujących ją ptaków kokosowych, czyli białych ibisów. Biała, piaszczysta plaża o długości 22 km i szafirowe wody, to najbardziej charakterystyczne cechy tego wyjątkowego miejsca. Ten zakątek Kuby jest niczym marzenie każdego miłośnika plaży. Wakacje na Kubie to okazja do spędzenia kilku niezapomnianych chwil w tej części wyspy. Aby znaleźć najlepsze plaże na Cayo Coco, należy odwiedzić na północną część wybrzeża, gdzie oprócz pięknych playas, znajdują się również najlepsze kurorty wypoczynkowe.

Cayo Coco jest powiązane z Cayo Guillermo na zachodzie i Cayo Romano od strony wschodniej.

Wyspa posiada własne lotnisko międzynarodowe — Jardines del Rey. Wcześniejsze lotnisko Cayo Coco zostało przekształcone w park przyrodniczy, który oczywiście jest obecnie możliwy do zwiedzania. 

4. Plaża Pilar - jeden z wielu powodów, by wybrać się na wycieczkę na Kubę

egzotyczne wakacje

Cayo Guillermo lub Playa Pilar to senna wyspa na zachód od Cayo Coco, gdzie naprawdę można się porządnie zrelaksować. Jest ona nieco cichsza od innych miejsc tego typu znajdujących się na Królowej Karaibów. Szczególnie docenią ją wszyscy, którzy lubią spędzać czas na łowieniu ryb i nurkowaniu. 

Wyspa jest najbardziej znana z kolonii 12 000 flamingów, które gromadzą się tutaj, aby się wyżywić. To właśnie dla tego urzekającego widoku przybywają tam turyści ze wszystkich zakątków naszego globu. Wody otaczające Playa Pilar są domem dla licznych stworzeń morskich, zwłaszcza dla marlin, i stanowią doskonałe miejsce do przeżywania przygód na otwartych, głębokich wodach. 

Mimo że zatoka jest znacznie mniejsza w porównaniu do jej odpowiedników, bezludna plaża o długości 4 km wywiera niesamowite wrażenie na odwiedzających. Podczas gdy większość plaż, które można odwiedzić, spędzając wakacje na Kubie, została zagospodarowana przez właścicieli ośrodków wypoczynkowych, wybrzeże Pilar wciąż fascynuje swoim dziewiczym klimatem. 

5. Cayo Las Brujas - czyli uroczy zakątek na grobli

kubańskie plaże

Cayo Las Brujas to fragment wybrzeża, który znajduje się najbliżej stałego lądu ze wszystkich plaż, które ujęliśmy w tym zestawieniu. Wyspa jest niewielka, ma zaledwie 7 kilometrów kwadratowych, ale wraz z dwiema sąsiednimi zatokami — Cayo Ensenachos i Cayo Santa Maria — tworzy niezwykle przyjemny kurort. W niektórych kręgach jest on znany jako Los Cayos de Villa Clara.

Cayo Las Brujas słynie także z oszałamiających pięknych plaż. Wyjątkowo drobny, nieskazitelnie biały piasek i otaczająca go czysta, turkusowa woda sprawiają, że turyści spędzający wczasy na Kubie popadają w szczery zachwyt. 

Marzysz o wspaniałej podróży na Kubę?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Przed Wami Kuba i Meksyk, czyli dwa czarujące karaibskie kraje i podróż pełna kontrastów, która na długo zapadnie w Waszej pamięci. Wakacje na Kubie i w Meksyku to możliwość doświadczenia dwóch zupełnie różnych światów i ich fascynujących historii, a także odkrywania mnóstwa podobieństw, które będą Was zaskakiwać każdego dnia tej niezwykłej i pełnej wrażeń podróży.

Karaibski temperament, soczyste kolory, drinki i zabawa w kubańskim stylu - takie właśnie będą Wasze wakacje na Kubie! Zachwycająca Havana podbije Wasze serca niepowtarzalnym klimatem. Senne Vinales sprawi, że zapomnicie o upływie czasu, a zabytkowy Trynidad uraczy Was klimatycznymi kafejkami i plątaniną kolorowych uliczek. Z kolei na plażach Cayo Santa Maria czeka Was beztroski relaks.