Wakacje na Malediwach, czyli odpoczynek na najpiękniejszych plażach świata

malediwy

W ostatnich latach można zauważyć gwałtowny wzrost zainteresowania Malediwy wycieczka. Przybywają tam tłumnie wszyscy, którzy marzą o całodniowych kąpielach w ciepłej wodzie Oceanu Indyjskiego, nurkowaniu pośród pięknych raf koralowych, uprawianiu windsurfingu, żeglarstwa oraz innych sportów wodnych. Miejsce to odwiedzają także ludzie potrzebujący wypoczynku w wysoce komfortowych warunkach. Malediwy to państwo wyspiarskie znajdujące się około pięciuset kilometrów na południowy zachód od Indii. Na cały kraj składa się ponad 1000 wysp, które są położone stosunkowo blisko siebie. W tej części świata panuje wilgotny, równikowy klimat. Całoroczna średnia temperatur wynosi 28 stopni Celsjusza, co jest jednym z głównych wabików na turystów. Co ciekawe, Malediwy są narażone na podzielenie losu Atlantydy. Spekuluje się, że zostaną one całkowicie zalane przez wody oceanu. Władze państwa od lat proszą o wsparcie w ograniczeniu skutków efektu cieplarnianego, ponieważ dotychczasowe działania mogą pociągnąć Malediwy na dno, co w tym przypadku wcale nie jest przenośnią.

Spis treści:

  1. Wakacje na Malediwach: Informacje dla turystów
  2. Ciekawostki na temat Malediwów
  3. Wyprawa na Malediwy: Wczasy marzeń
  4. Romantyczna podróż poślubna
  5. Jaka religia dominuje na Malediwach?

Wakacje na Malediwach: Informacje dla turystów

seszele

Malediwy wycieczki najlepiej organizować pomiędzy grudniem a kwietniem, kiedy dni są słoneczne, a opady deszczu praktycznie nie występują. W kolejnych miesiącach pogoda jest nieco bardziej kapryśna, ale mimo to rzadko udaje się jej zniechęcić turystów. Docierając w ten zakątek świata, nie można zrezygnować ze zwiedzenia Male, czyli stolicy państwa. Ciekawy może wydać się fakt, że liczy ona jedynie 1 km szerokości i 2 km długości.

Warte uwagi jest także Hithadhoo, drugie pod względem wielkości miasto położone na Malediwach. To jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych na terenie tego państwa. Jego wartość turystyczną można porównać do meksykańskiego Cancun, kubańskiego Varadero, Phuket w Tajlandii albo Zakopanego w Polsce.

Wybierając się na wakacje na Malediwy, nie można zrezygnować z odwiedzenia Kudahuvadhoo, czyli wyspy zlokalizowanej w Atolu Nilandhoo. Można tam zobaczyć wiele wciąż niezbadanych przez archeologów ruin. W większości są to pozostałości po wyznawcach buddyzmy, którzy zamieszkiwali te ziemie w przeszłości.

Ciekawostki na temat Malediwów

pole-golfowe

Istnieje kilka interesujących faktów na temat Malediwów. Warto na przykład wiedzieć, że są one 1050 razy mniejsze od Polski, a tamtejsza gospodarka została oparta niemal w całości na zyskach z turystyki. Najwyższy „szczyt” na Malediwach znajduje się na Wyspie Wilingili, ale nie otrzymał żadnej nazwy. Jest to prawdopodobnie wynikiem tego, że mierzy on dokładnie 2.3 m n.m.p., a więc trudno byłoby go tytułować choćby pagórkiem.

Ciekawe wydaje się również to, że na Malediwach zostało wybudowane pole golfowe, które powstało dzięki połączeniu ze sobą podwodnymi tunelami trzech sztucznych wysp. Na uwagę zasługuje także fakt, że jedna trzecia terytorium tego państwa leży poniżej poziomu oceanu. Co więcej, wspomniane tereny są zamieszkiwane przez ludzi.

Wybierając się na wakacje na Malediwy, warto odwiedzić samotną wyspę Fuamulaku, która znajduje się dokładnie na linii równika. Tamtejsza ziemia to synonim urodzaju. Wizyta tam to okazja do skosztowania pomarańczy i mango zerwanych wprost z drzewa.

Wyprawa na Malediwy: Wczasy marzeń

malediwy-6

Malediwy to kilka tysięcy małych, uroczych wysp otoczonych lagunami mieniącymi się setkami odcieniu błękitu. Piach pokrywający tamtejsze plaże jest srebrzysty i miękki. W takich warunkach można zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego i oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. Niektórzy zwykli nazywać ten zakątek kontynentu azjatyckiego prawdziwym rajem na ziemi. Nie powinno to dziwić nikogo. Wakacje na Malediwach to okazja do podziwiania bujnej, egzotycznej przygody, a także podwodnego świata, który zwykł być bardziej kolorowy od tego, który mamy okazje obserwować na lądzie.

Wyprawa do kraju, gdzie za drzewo narodowe uznaje się palmę kokosową, nie może być nie udana. Warto wybrać się tam, dopóki wciąż jest to realne. Malediwy są zagrożone możliwością zniknięcia z powierzchni ziemi w ciągu kolejnego wieku. Globalnie informacja ta jest przerażająca, ale z turystycznego punktu widzenie można powiedzieć jedynie: kto pierwszy ten lepszy!

Romantyczna podróż poślubna

malediwy-8

Wycieczki na Malediwy cieszą się ogromnym zainteresowaniem nowożeńców. To doskonały kierunek na podróż poślubną! Pobyt na jednej z wysp zlokalizowanych w tej części Azji to esencja romantycznych wakacji. Większość miejscowości wypoczynkowych składa się z hoteli o wysokim standardzie, luksusowych willi i apartamentów, a także uroczych domków na wodzie. Zakochani doceniają to miejsce za jego niepowtarzalny, zachwycający klimat. Wyprawa na Malediwy to doskonała okazja do pływania łódką pod niebem, na którym widoczne są miliony małych iskier, długich spacerów wzdłuż wybrzeża oceanu i wspólnego przyglądania się zachodzącemu słońcu.

Podróż poślubna na Malediwy to świetny pomysł. Świeżo upieczeni małżonkowie będą mieli szansę pobyć we dwoje pośród pięknych okoliczności przyrody. Tamtejsze krajobrazy spełnią się w roli cudnej oprawy dla wielu niezwykłych chwil i z pewnością zapiszą się w pamięci na długie lata.

Jaka religia dominuje na Malediwach?

Religią państwową panującą na Malediwach jest islam. Jest to zgodne z zapisami widniejącymi w konstytucji. Co więcej, dokument ten jest podstawą, aby rząd mógł wymagać od obywateli tego, by byli oni muzułmanami. Taka sytuacja jest puntem wyjścia do licznych aktów prześladowania wyznawców innych religii.

Głowa państwa oraz członkowie rządu muszą być sunnitami, w przeciwnym wypadku nie mogą oni pełnić funkcji polityków. Malediwy to jeden z nielicznych krajów na świecie, gdzie działalność misyjna chrześcijan jest zakazana. Obywatele innych państw mają prawo do wyznawania innych religii, ale tylko wtedy, gdy ich praktyki nie wykraczają poza ściany ich domostwa lub pokoju hotelowego. Nie trudno zauważyć, że wakacje na Malediwach to nie tylko okazja do wspaniałego odpoczynku, ale również lekcja na temat tego, jak ważna jest wolność wyznaniowa.

Wycieczki na Malediwy każdego roku zyskują większe zainteresowanie. Kierunek ten wybierany jest zarówno przez singli, jak i pary. Wiek podróżujących jest bardzo zróżnicowany. Przybywają tam tam zarówno dwudziestolatkowie, jak i osoby po sześćdziesiątym roku życia. Wycieczkowicze wracają z wypoczynku w tej części Azji zrelaksowani i pełni energii do podjęcia kolejnych wyzwał oraz… planowania następnej podróży!

Marzysz o podróży na Malediwy?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Zapraszamy na luksusowe wakacje na Malediwach! To właśnie tutaj, na białej plaży, otoczonej przejrzystą, szmaragdową wodą, spełnicie swoje sny o raju. Po relaksie w egzotycznej scenerii, fani podwodnego świata będą mogli odkryć zatopione statki oraz ławice ryb i rafy koralowe. Na kolację zjecie złowioną przez siebie rybę, którą przyrządzi dla Was kucharz Waszego ekskluzywnego hotelu.