Co zwiedzić w Batumi? Fascynująca wycieczka do Gruzji

Wakacje w Gruzji to doskonały pomysł! W państwie tym jest wiele miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Jednym z nich jest nadmorskie miasto Batumi. Położona nad Morzem Czarnym metropolia mocno różni się od innych dużych miejscowości w tym państwie. Na miejscu zastajemy wiele wieżowców. Co ciekawe, nieustannie ich tam przybywa. Tamtejsze szklane domy są imponujące. Będąc w Batumi, można odnieść wrażenie, iż przebywa się w małym i budżetowym Dubaju. 

wycieczka do Gruzji

Wycieczka do Gruzji — Park Cudów w Batumi

wakacje w Gruzji

Wieża Czaczy z fontanną, Batumi Tower, wieżowiec z iglicą i słynne koło młyńskie to  zaledwie kilka z wielu atrakcji, jakie czekają na nas w Parku Cudów w Batumi. 

Znajdujemy tam także Wieżę Gruzińskiego Alfabetu, która swoją formą przywodzi na myśl spiralę DNA. Wypisane są na niej poszczególne litery pochodzące z gruzińskiego alfabetu, co doskonale tłumaczy skąd się wzięła na nazwa. 

Ruchowy pomnik Ali i Nino

ali i nino

W Parku Cudów jest też piękny, ruchomy pomnik Aliego i Nino. Ona była chrześcijańską księżniczka, on zaś religijnie związany był z islamem. Miłość między nimi była ogromna i gorąca, ale niestety także bardzo nieszczęśliwa. 

Pomnik skonstruowany jest tak, że codziennie wieczorem postać Aliego i Nino przybliżają się do siebie tak, że niemalże mogą dotknąć swoich ust, a następnie bez spełnionego pocałunku znów odchodzą od siebie. To alegoria prawdziwych wydarzeń.

Stare Miasto w Batumi

Będąc w Batumi warto także na chwilę pozostawić za sobą nadmorską część miejscowości i wejść między wąskie uliczki zlokalizowane na Starym Mieście. Miejsce to stosunkowo niedawno zostało odrestaurowane. Dobudowano tam między innymi Piazzę, gdzie obecnie znajduje się wiele uroczych kawiarni, barów i restauracji. 

Godzien uwagi jest również Park Europejski wraz z tamtejszym budynkiem z zegarem astronomicznym, a także np. meczet Orta Dzhame oraz synagoga i kościół ormiański. 

Wycieczka do Gruzji to okazja do poznania nowej kultury, tradycji, architektury oraz… smaków. Gruzja to zdecydowanie jedno z tych miejsc, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia. 

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Wasza wycieczka do Gruzji powiedzie Was przez jedno z najstarszych miast świata – Tbilisi, położoną u stóp majestatycznego Kazbeku, Stepantsminde oraz słynącą na cały świat winną prowincję Kachetia. Przed Wami spacery po klimatycznych uliczkach stolicy, kąpiele w tradycyjnych łaźniach siarkowych, rozkoszowanie się malowniczą scenerią gór Kaukazu i smakowanie wyśmienitej gruzińskiej kuchni!