Wakacje w Indonezji — 13 miejsc, które trzeba zobaczyć!

Najlepszy czas na podróż do Indonezji przypada na miesiące od maja do września, kiedy panuje tam pora sucha. Wówczas temperatury w tej części świata rozpieszczają turystów, a chmury deszczowe rzadko pojawiają się na niebie. We wspomnianym okresie są także idealne warunki do nurkowania pośród tamtejszych raf koralowych, pieszych wędrówek po dżungli, jak również spędzania leniwych chwil na rajskich plażach. Jednak zanim wsiądzie się do samolotu lecącego do Indonezji, najlepiej zastanowić się nad tym, co warto tam zobaczyć!

wycieczka do Indonezji

Wodospad Tumbak Sewu na Jawie

Wycieczka do Indonezji? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, jakie punkty na mapie tego kraju powinno się odwiedzić. Jednym z takich miejsc jest Tumpak Sewu — wodospad zlokalizowany we wschodniej części Jawy. Jest to jeden z największych wodospadów w tym kraju! 

Tumpak Sewu położony jest w samym sercu gęstej dżungli, u podnóża wciąż aktywnego wulkanu Semeru, będącego najwyższym szczytem na Jawie. W języku jawajskim nazwa Tumpak Sewu oznacza, tyle co „tysiąc wodospadów”. Liczne strumienie wody spadają tam z wysokości 120 metrów, aby wreszcie wpaść do rzeki, która płynie dalej przez malowniczy, wąski wąwóz. Widok ten zapiera dech w piersiach!

Wakacje w Indonezji

Różowe plaże na wyspie Komodo

Wybierając wakacje w Indonezji, warto dopisać do listy must see tamtejsze plaże, usłane różowym piaskiem. Jest ich aż siedem, a najsławniejszą pozostaje Pink Beach. Skąd ten róż na wybrzeżu? To wynik obecnych tam kawałków czerwonych koralowców, które morskie fale zmiażdżyły i wymieszały w idealnej proporcji ze zwykłym piaskiem. 

Pink Beach nie jest szczególnie duża, ale za to nie można odebrać jej przytulnego klimatu. Miejsce to z każdej strony otula górski krajobraz. Przyjeżdżając tam, dobrze jest zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania. Dzięki niemu będzie można na własne oczy zobaczyć niesamowite rafy będące schronieniem dla wielu niezwykłych morskich stworzeń. 

różowe plaże Komodo

Jeśli wakacje w Indonezji to…. wioska Jodipan!

Niewykluczone, iż Jodipan to najbardziej kolorowa wieś na całym globie! Kiedyś mieściły się tam głównie slumsy, dziś miejsce to jest stolicą wszelkiej sztuki na Jawie. Jak do tego doszło? To zasługa studentów, jacy opłacili firmę malarską, aby ta w możliwie barwny sposób odmieniła życie ludzi zamieszkujących ten skrawek lądu. Aby tamtejsze domy pomalować na zielono, żółto, różowo i fioletowo, zużyto ponad 100 litrów farby. Warto dodać, że postarano się także o podwyższenie standardu w obrębie nieco bardziej przyziemnych rzeczy, np. zbudowano kilka publicznych toalet. 

Ciekawostką jest, iż po drugiej stronie mostu w Jodipan znajduje się miejscowość Kamping Biru Arema, która jest w całości pomalowana niebieską farbą! Tam również warto zawitać przy okazji wycieczki do Indonezji.

podróż do Indonezji

Podróż do Indonezji: świątynie Prambanan i Borobudur

Wakacje w Indonezji to także okazja do obejrzenia licznych cudów architektury. Na szczególną uwagę zasługują dwa miejsca kultu religijnego: świątynie Prambanan i Borobudur. Obie są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zdecydowanie znajdują się na liście absolutnych must see w Indonezji. 

Prambanan to w zasadzie cały zespół świątynny. Zdecydowanie jest to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie Jawa. Kompleks został wzniesiony w IX wieku i miał być to wyraz upamiętnia wydarzenia, kiedy Rakai Pikatana odniósł zwycięstwo nad Balaputrą. Prambanan poświęcono hinduistycznej trójcy bogów, czyli Brahmie, Śiwie i Wisznu. Obiekt opuszczono po 900. roku n.e., a dziś uznawany jest za jedną z pereł architektonicznych w tej części świata.

Z kolei Borobudur to świątynia buddyjska zlokalizowana nieopodal miasta Magelang, także na Jawie. Już sama konstrukcja robi niesamowite wrażenie, które dodatkowo potęgowane jest otaczającą ją dziką dżunglą równicy Kedu. Należy zaznaczyć, iż Borobudur stanowi jeden z najpotężniejszych buddyjskich ośrodków religijnych. 

co zwiedzić w Indonezji?

Wyspa Padar — część legendarnego Parku Narodowego Komodo

Jaka jest najpiękniejsza wyspa w Parku Narodowym Komodo? Oczywiście ta o nazwie Padar! Można tam dopłynąć na pokładzie jednego ze statków wycieczkowych. Na miejscu da się zobaczyć zachwycająca panoramę obejmującą liczne zatoki i kolorowe plaże, gdzie wyróżniają się barwy takie jak biel, czerń i róż. 

Wody oblewające występ Padar są krystalicznie czyste, co sprawia iż znajduje się w nich sporo pięknych koralowców. To idealna destynacja dla amatorów nurkowania oraz fotografowania podwodnego świata przyrody. Jednocześnie Padar to propozycja dla wszystkich, którzy pragną zwyczajnie odpocząć od zgiełku codzienności. Panuje tam cisza i wszechogarniający spokój. 

park narodowy komodo

Ubud, czyli o tropikalnym klimacie Bali

Wycieczka do Indonezji nie będzie pełna, jeśli nie zobaczy się Ubud. Nazywane jest ono Miastem Duchów. Miejsce to podobno skrywa w sobie wiele tajemnic.  Przewodniki opisują Ubud jako centrum kulturalne Bali. To właśnie tam mieszkają balijscy artyści. Trudno się dziwić ich wyborowi, ponieważ w istocie panuje tam piękny i inspirujący klimat. Znajdujemy tam wiele galerii sztuki i warsztatów, gdzie można podziwiać rzemieślników przy ich pracy. 

Bali słynie także z tego, że mieszkają tam prawdziwie utalentowani jubilerzy, szczególnie tacy specjalizujący się w wyrobach ze złota. Wytwory takich artystów są doskonałe, ale także niebywale drogie. Produkty te zdecydowanie są adresowane do tych, których portfele są bardzo zasobne. 

wakacje na Bali

Wycieczka do Indonezji — odkryj wyspy Nusa!

To archipelag trzech wysp: Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan, które położone są zaledwie 20 km od rajskiego wybrzeża Bali. Co zastajemy na miejscu? Przede wszystkim dziewicze plaże pokryte białym, niezwykle drobnym piaskiem, a także wysoko położone punkty widokowe, z których można podziwiać malownicze klify i morze. 

Ciekawostką jest, iż znajduje się tam także tzw. podziemny dom i wiele innych miejsc wzbudzających zachwyt, jak choćby bujne lasy tropikalne oraz małe wioski, których mieszkańcy żyją głównie z połowu ryb. Czas płynie tam inaczej, nikt nigdzie nie pędzi na złamanie karku. Warto zatrzymać się tam na kilka chwil, aby chłonąć spokojną atmosferę. 

wycieczka na Bali

Smoki z wyspy Komodo

Jedną z największych trakcji Indonezji są smoki Komodo. Warto jednak wiedzieć, iż w rzeczywistości gady te to jaszczurki. Co prawda największe jaszczurki na świecie, ale wciąż jaszczurki. Potrafią one dorastać do długości trzech metrów, a najcięższe osobniki ważą ponad 130 kg! Podobną wagę osiągają pandy, tak dla porównania. 

Istoty te są bardzo jadowite. Dziś badacze skłaniają się do myśli, iż wydzielane przez nie białka jadu są podobne do substancji, jakie wytwarzają jadowite węże. Dawniej sądzono, że w ślinie Komodo żyją szczepy rozmaitych bakterii, a sama wydzielina jest taka, aby zabijać upolowane przez smoki zdobycie. Jednakże teza ta została zdyskredytowana przez uczonych z Uniwersytetu Queenslandu.  

Warto dodać, że jaszczurki Komodo występują wyłącznie na pięciu wyspach w Indonezji, a więc ich populacja nie jest szczególnie wielka. Zwierzęta te są zagrożone wyginięciem, przez wzgląd na nieustanne niszczenie ich siedlisk przez kłusowników. Tym bardziej warto wyjechać na wakacje do Indonezji, aby zwyczajnie zdążyć zobaczyć na własne oczy je monumentalne gady. 

smoki komodo

Wyspy Gili, czyli iście rajska atmosfera w Indonezji

Turkusowa woda, biały piasek na plaży, dzika przyroda i rafy koralowe — tak w skrócie można opisać wyspy Gili, czyli Trawangan, Meno i Air. Na każdej z nich obowiązuje zakaz korzystania z pojazdów motorowych, co stanowi jeden z wielu powodów, przez które panuje tam niesamowity klimat. Dozwolonymi środkami transportu są własne nogi, rowery lub bryczki konne. W tej części Indonezji czas płynie jakby wolniej, co sprawia, iż Gili są idealną destynacją dla ludzi zmęczonych codziennym wyścigiem ambicji. To kawałek raju na Ziemi, gdzie naprawdę można wypocząć na wysokim poziomie: z dala od zgiełku, spalin samochodowych i tysięcy codziennych obowiązków. 

Najspokojniej jest na Gili Meno, co pewnie wynika z faktu, że jest ona najmniejsza w tym archipelagu. Z kolei Gili Air to idealny kompromis pomiędzy dwoma pozostałymi skrawkami lądu. Najbardziej turystyczna jest Gili Tranwangan. Z tego powodu funkcjonuje tam wiele restauracji i barów. Można zjeść tam pyszne ryby z grilla i wypić wodę kokosową wprost z orzecha. Brzmi wspaniale, prawda?

wyspy Gili

Góra Bromo i Ijen na Jawie

Bromo to tak naprawdę czynny wulkan zlokalizowany we wschodniej Jawie. Zalicza się go do stratowulkanów (tj. miejsc wybuchu i naprzemiennego wydobywania się magmy z wnętrza wulkanu). Jego Wysokość mierzy aż 2329 m n.p.m., a jego średnica to około 700 m. 

Podczas erupcji wulkanu Bromo w 2004 roku zginęły dwie osoby. Jest on bardzo aktywny, ale mimo to przyciąga on do sobie każdego roku rzesze turystów. Z jego zbocza można oglądać zachwycająco piękne wschody słońca z widokiem na dach Jawy, czyli wulkan Semeru (3675 m n.p.m.). 

Ijen to w zasadzie cały kompleks czynnych wulkanów oraz kraterów znajdujących się w kalderze (tj. wielkie zagłębienia w najwyższej części wulkanu), gdzie średnice osiągają nawet 20 kilometrów. Te punkty na indonezyjskiej mapie są szczególnie lubiane przez amatorów fotografii i filmowania. 

wakacje w Indonezji co zobaczyć

Plaże Uluwatu — mekka surferów

Uluwatu to region usytuowany w północno-zachodniej części półwyspu Bukit. Wybierając wakacje na Bali, zwyczajnie trzeba odwiedzić to wspaniałe miejsce! Nazwa Uluwatu to półzoczenie słów ulu i watu, co w dosłownym tłumaczeń oznacza po prostu koniec ziemi oraz skałę. 

Jeśli chodzi o najlepsze miejsca do surfowania na globie, to Uluwatu jest zdecydowanie jednym z nich. Ten punkt na mapie został sławę wśród amatorów sportów wodnych po premierze filmu Morning of the Earth z 1971 roku. Od tamtej pory każdego roku przybywa tam wielu turystów właśnie po to, aby uprawiać swoją ulubioną aktywność. 

Czy to wszystkie atrakcje Uluwatu? Absolutnie nie! Znajdują się tam również niesamowite miejsca kultu religijnego — świątynie wzniesione na klifach. Ich widok jest zachwycający i nie ma wątpliwości, że wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagających podróżników!

wakacje w Indonezji co zwiedzić

Dlaczego odwiedzić miejsca takie jak Yogyakarka i Seminyak?

Wakacje w Indonezji to gwarancja przeżycia wspaniałej przygody. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, warto zwrócić uwagę także na miejsca takie jak Seminyak czy Yogyakarka. Seminyak spodoba się tym globtroterom, których uwodzi luksus. To miejsce jest niczym wielkie SPA. W tej części Bali można nie tylko zaznać odnowy biologicznej na wysokim poziomie, ale także wstąpić do modnych butików, zjeść w znanych na całym świecie restauracjach oraz spędzić czas w prawdziwie ekskluzywnych ośrodkach wypoczynkowych. 

Z kolei Yogyakarka to miasto na wyspie Jawa, w którym żyje ponad pół miliona ludzi! Co więc jest tak fascynujące w wielkiem metropolii? Odpowiedź jest prosta: jej zaplecze kulturalne. Odbywają się tam najróżniejsze wystawy, przedstawienia teatralne i koncerty. Ponadto Yogyakarka znajduje się niedaleko wielu zabytkowych indonezyjskich świątyń, jak choćby opisane wcześniej Borobodur i Pramabanan. Indonezja jest niezwykłym krańcem świata, dlatego też nie ma co zwlekać — najlepiej już teraz zarezerwuj termin wycieczki do tej części kontynentu azjatyckiego!

wycieczka do Indonezji kiedy wyjechać

Odkryj Indonezję razem z Feel The Travel!

Wycieczka do Indonezji to doskonały plan wakacyjny. Kierunek ten jest odpowiedni zarówno dla podróżników z dużo doświadczeniem, jak i tych stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w turystyce pozaeuropejskiej. Z Feel The Travel możesz odkryć potencjał tego państwa i przeżyć naprawdę niesamowite emocje! Zwiedzanie świata może mieć więcej niż jedno oblicze i — co najważniejsze — może ono wyglądać dokładnie tak, jak prezentuje się ta czynność w Twojej wyobraźni. Z nami nie grozi Ci ani chwila nudy, ponieważ robimy wszystko, aby w pełni usatysfakcjonować każdego Klienta. Z tego powodu wszystkich traktujemy indywidualnie. Nie wierzysz? Nie musisz wierzyć nam na słowo! Skontaktuj się z nami i sam przekonaj się, jaka jest prawda!

biuro Feel The Travel

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Dynamiczna wycieczka do Indonezji pełna cudów natury i niezapomnianych widoków. Dajcie się porwać barwnemu krajobrazowi Indonezji! Naznaczone tradycją Ubud zachwyci swoim pięknem, a wycieczka po Bali rozbudzi Wasze zmysły. Dziewiczy klimat Nusa Penida oraz nieodkryty Lombok na długo pozostaną w pamięci. Po trekkingu na wulkanie Rinjani czeka już tylko kilka dni błogiego lenistwa.

Plaże Bali słynącej z egzotycznej przyrody zaskoczą Was czarnym, wulkanicznym piaskiem i idelanym warunkami do surfingu. Przesympatyczni mieszkańcy wyspy z kolei poczęstują Was owocami morza i wszystkimi możliwymi gatunkami ryżu. Lombok obfituje w dzikie, niebiańskie plaże, zieleń i spokój, którego tak często dzisiaj poszukujemy. Wybierzcie się z nami na wakacje życia w Indonezji!

Spędźcie niezapomniane wakacje w Indonezji, skoncentrowane na relaksie w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów Bali i okolicznych wysp. W cieniu świątyń miasta Ubud odnajdziecie spokój, a energię dodadzą Wam pokazy tradycyjnego tańca, masaże i spacery w egzotycznej scenerii. Na Nusa Lembongan oraz Gili Air czekają rajskie plaże, nurkowanie wśród raf koralowych oraz błogi relaks.

Mistyczna podróż po zakamarkach świątynnych kompleksów Jawy oraz niezapomniane doświadczenie wielobarwnych krajobrazów Bali. Czas na relaks w otoczeniu soczystej roślinności oraz malowniczych plaż. Wszystko to dopełnione degustacją lokalnych przysmaków oraz poznaniem miejscowych obyczajów. Dajcie się skusić na obcowanie z bogatą kulturą, podczas niezapomnianej wycieczki do Indonezji.