Wakacje w Japonii — 5 największych atrakcji w Kraju Kwitnącej Wiśni

wakacje w Japonii

Japonia to naprawdę fascynujący kierunek podróży. Ten zakątek na kontynencie azjatyckim to żywy dowód na to, że tradycja i nowoczesność mogą się ze sobą przeplatać bez większych strat na jakości. Wakacje w Japonii to okazja to przeżycia wielu niesamowitych stanów emocjonalnych, ale także możliwość odczucia na własnej skórze tętna wielkiego miasta. To miejsce z powodzeniem zasługuje na to, aby nazywać je jedynym w swoim rodzaju. Turyści odwiedzający Kraj Kwitnącej Wiśni doceniają również lokalną kuchnię, która wbrew pozorom składa się ze znacznie większej liczby przysmaków, niż jedynie sławne sushi. Co warto zobaczyć w tej części świata? Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy 5 największych atrakcji turystycznych w Japonii!

Wycieczka do Japonii, czyli wizyta w Tokio

Wycieczka do Japonii

Wycieczka do Japonii nie byłaby kompletna, gdyby turysta zrezygnował ze spędzania kilku chwil w stolicy tego pięknego państwa. Miasto to jest swoistą podróżniczą legendą, celem wielu globtroterów z całego globu i mekką fanów doskonałego designu. Na miejscu warto odwiedzić sławny rynek rybny, zachwycić się wnętrzem 1000-letniej świątyni i zjeść najlepsze streetfoodowe dania w całej Azji! Tokio tętni życiem i jednocześnie onieśmiela spokojem. To jedno z najciekawszych połączeń charakterów, jakie można obserwować w największych metropoliach świata.

Tokio to również propozycja dla amatorów mangi i anime. Z pewnością docenią oni możliwość zakupu wielu niezwykłych akcesoriów, które mocno nawiązują do ich ulubionych bajek. W Japonii można znaleźć dosłownie wszystko — od komiksów i płyt DVD, poprzez elementy stroju potrzebne do cosplayów poszczególnych postaci, aż po figurki, gry i całe kolekcje niezwykłych drobiazgów. 

Będąc w Tokio, warto również odwiedzić park Ueno. Najpiękniej prezentuje się on w czasie kwitnienia wiśni. Stanowi wówczas piękne tło dla romantycznych spacerów. Dobrze jest też wiedzieć, że na jego terenie znajduje się Muzeum Narodowe, które jest najpopularniejszym miejscem tego typu w całym kraju.

Wakacje w Japonii: majestatyczny Fuji-san i nie tylko

Wycieczka do Japonii

Fuji-san to czynny stratowulkan w Japonii, który jednocześnie stanowi najwyższe wzniesienie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Góruje on nad światem aż 3776 m n.p.m., jest położony na urokliwej wyspie Honsiu, na południowy zachód od tętniącego życiem Tokio. Kilka lat temu wulkan ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to od tysięcy lat jest uważane za święte. Wielokrotnie było ono źródłem inspiracji dla artystów oraz celem pielgrzymek tych, który założyli, że jeśli dotrą do tego punktu, ich życie diametralnie się odmieni. 

Wiele osób decydujących się na spędzenie wakacji w Japonii ulega pokusie wycieczki na zbocze Fuji-san. Sezon wspinaczkowy trwa bardzo krótko — z oficjalnych informacji wynika, że jedynie przez dwa miesiące (lipiec i sierpień). Obecnie na szczyt wzniesienia prowadzi kilka szlaków turystycznych. Góromaniacy w drodze na szczyt mogą skorzystać z oferty kilkudziesięciu schronisk, co znacznie ułatwia cały proces wspinaczkowy. Warto również wiedzieć, iż droga asfaltowa jest w stanie „doprowadzić” podróżnych do wysokości aż 2400 metrów nad poziomem morza. Do tego miejsca można dojechać własnym środkiem transportu lub zdecydować się na skorzystanie z autobusu albo taksówki. 

Fudżi ma bardzo specyficzny kształt. Jego obraz, gdy szczyt jest okryty białym śniegiem stanowi bardzo lubiany motyw w sztuce. Wulkan został wielokrotne uwieczniony na rysunkach, obrazach i drzeworytach. Trudno oprzeć się jednak wrażeniu, że nic nie jest w stanie oddać jego rzeczywistego piękna. 

Wycieczka do Kioto — dawnej stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni

Atrakcje w Japonii

Kioto pełniło funkcję stolicy państwa, zanim zaszczyt ten spadł na Tokio. Ciekawostką jest fakt, iż tereny, na których położone jest Kioto, są swoistym rodzajem historycznej enigmy. Choć istnieje wiele dowodów archeologicznych na to, że około dziesięciu tysięcy lat temu istniały tam pierwsze osady, to wiedza na temat działań ludzi z tamtego okresu jest naprawdę niewielka. Realnie nie da się powiedzieć o nich prawie nic, a pierwsze rzetelne informacje dotyczące szczegółów życia tamtejszej ludności pochodzą z okresu od VI do VIII wieku. 

Egzotyczne wakacje w Japonii to doskonała okazja do odwiedzenia Kioto, czyli miasta stanowiącego stolicę kulturalną kraju. Do XVIII wieku metropolia gromadziła w sobie wielu bardzo utalentowanych artystów, którzy zasilali kręgi dworu cesarskiego. Tradycja związana z uprawianiem sztuki przetrwała jednak do dziś — w Kioto można natknąć się na liczne wystawy, odwiedzić wiele ciekawych muzeów i spędzić czas w kreatywny sposób. 

Osaka, czyli miasto oświetlone tysiącami neonów

Japonia wczasy

Zwiedzanie miasta Osaka najlepiej jest rozpocząć Od dzielnicy Shinsekai, która powstała w 1912. Otacza ona park rozrywki, którego atmosfera zdaje się promieniować na ulice Shinsekai. Ta część metropolii od początku miała odwzorowywać klimat Nowego Jorku i tym samym być najnowocześniejszym zakątkiem Osaka. Niestety, po II wojnie światowej miejsce to popadło w ruinę i dziś jest on jedynie cieniem swojej dawnej świetności. Mnóstwo tam starych, nierzadko opuszczonych budynków, a chodniki są tam nieustannie „zamiatane” przez bezdomnych oraz budzących podejrzenia ludzi. Pełno tam także salonów gier. Choć opis ten może nie brzmieć zachęcająco, to odwiedzając Shinsekai, można poczuć się niczym na planie jednej z części „Szybkich i Wściekłych”. To w zdecydowany sposób przemawia na korzyść tego punktu na mapie Japonii. 

W Osace nie można zapomnieć również o odwiedzeniu głównej ulicy miasta, czyli Dotomori. To właśnie ona jest wizytówką tej metropolii. Ozdabiają ją miliony kolorowych neonów. Można tam zjeść wiele streetfoodowych pyszności i odczuć na własnej skórze atmosferę typową na dużych, japońskich miast. Jest tam dosłownie wszystko — od sklepów z komiksami, po gigantyczny billboard z biegnącym Glico Manem. Jednak główną atrakcję stanowią tysiące ludzi, którzy przemykają tam o każdej porze dnia i nocy zupełnie tak, jakby nie potrzebowali snu.

Japonia: wczasy dla amatorów kina Universal Studios Japan

Japonia wczasy

Universal Studios Japan w Osace jest jednym z sześciu parków rozrywki stworzonych przez Universal Studios. Miejsce to istnieje od 2001 roku, a odwiedzający je turyści są zgodni co do faktu, iż będąc w Japonii, po prostu trzeba je odwiedzić. Z powodzeniem można mówić o tym, że jest to jeden z najszybciej rozwijających się parków rozrywki na świecie. 

Do gwałtownego wzrostu zainteresowania wokół Universal Studios Japan przyczyniło się wiele rzeczy. Znaczenie miało z pewnością otwarcie w marcu kolejki górskiej „Hollywood Dream - The Ride: Backdrop”, a także „New Amazing Adventure of Spider-Man - The Ride 4K3D”. W tej ostatniej zainstalowano innowacyjną technologię 4KHD, która okazała się popularna nie tylko wśród dorosłych, ale także u młodszego pokolenia. Warta uwagi jest również strefa rodzinna „Universal Wonderland”, która została otwarta w marcu 2012 roku. 

Marzysz o wspaniałej podróży do Japonii?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Pozwólcie porwać się w ekscytującą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, będącego niezwykłą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas fascynującej wycieczki do Japonii odkryjecie tajemnice supernowoczesnego Tokio, doświadczycie kulinarnych uniesień w futurystycznej Osace oraz staniecie oko w oko z majestatyczną górą Fuji. W Kioto poczujecie natomiast ducha tradycyjnej Japonii.