Wakacje w Tanzanii: co zrobić, będąc w Afryce?

Każdy, kto marzy o tym, aby mieć okazje do podziwiania prawdziwie afrykańskich widoków, powinien postawić na wakacje w Tanzanii. Kraj ten ma do zaoferowania naprawdę wiele i okazuje się on być niezwykle różnorodnym.

Znajdujemy tam górski krajobraz, jaki zwieńczony jest Kilimandżaro, ale także iście rajskie plaże i parki narodowe, gdzie mieszkają dzikie zwierzęta, których na próżno szukać w Europie na wolności. Co zobaczyć przy okazji wakacji w Tanzanii? Przedstawiamy kilka propozycji!

wakacje w Tanzanii

Jeśli wakacje w Tanzanii, to… safari!

safari w Tanzanii

Ten konkretny zakątek świata jest domem dla wielu dzikich gatunków zwierząt. Co ciekawe, tę niesamowitą faunę można podziwiać, podczas niezapomnianego safari w Tanzanii. Poznacie przyrodę, którą do tej pory widzieliśmy najwyżej w telewizji lub w ogrodach zoologicznych. 

Safari w Tanzanii to okazja do obserwowania z bliska jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Tamtejsze parki narodowe — takie jak Ngorongoro i Serengeti — to zdecydowanie obowiązkowe punkty wycieczki!

A może kilka dni na Zanzibarze?

wakacje na Zanzibarze

Zanzibar jest wyspą, której brzegi oblewają lazurowe wody Oceanu Indyjskiego. Co roku miejsce to odwiedzają setki tysięcy turystów. Wszystko po to, aby na własnej skórze odczuć, czym są te słynne „rajskie plaże”.

Jeśli poszukujesz chwili wytchnienia i potrzebujesz odciąć się od zgiełku codzienności, to wakacje na Zanzibarze są właśnie dla Ciebie. Ta wyspa to także absolutna mekka dla wszystkich amatorów kitesurfingu. 

Jezioro Manyara

Wspomniany powyżej zbiornik wodny zlokalizowany jest w parku narodowym, który nosi tę samą nazwę. Jezioro Manyara jest stosunkowo płytkie, ale jego urok polega na tym, iż jest ono oblegane przez pelikany i cudownie różowe flamingi. 

To także dobre miejsce na safari w Tanzanii. Oprócz tych ptaków można tam spotkać także pawiany, słonie, hipopotamy i lwy, które przez Walta Disneya zostały uznane za władców świata afrykańskich zwierząt. 

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Podczas safari w Tanzanii udacie się w pogoń za dzikimi zwierzętami, których liczne stada spotkacie na tutejszej sawannie. Tanzania zachwyci Was nieskalaną przyrodą. Zaskoczy Was spokój i piękno bijące z rezerwatu w Ngorongoro, a także wyjątkowy krajobraz Serengeti. Spędzając końcówkę wakacji na Zanzibarze doznacie cudownych chwil na rajskiej plaży, otoczonej turkusowym oceanem.

Kusi Was lazurowa woda i piaszczyste wybrzeża Tanzanii? Wybierzcie się na rajskie wakacje na Zanzibarze. Odprężający relaks w miejscowości Nungwi, przy jednej z najpiękniejszych plaż świata, pozwoli odciąć się od codzienności. Czeka Was pobyt w sielskiej wiosce Jambiani, kojący odpoczynek w cieniu palm oraz wizyta w kolebce kultury suahili - kuszącym wonią przypraw i niepowtarzalnym klimatem Stone Town.