Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czyli co zobaczyć?

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy mają się za prawdziwych poszukiwaczy przygód! Wycieczka do tego kraju to okazja do poznania zupełnie nowej kultury. Na miejscu znajdujemy wiele drapaczy chmur, targi pachnące przyprawami z całego świata, a także wiele restauracji, jakie cieszą się dobrą sławą wśród nawet najwytrawniejszych smakoszy. Taka podróż najczęściej jest luksusowa. Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć przy okazji pobytu w ZEA, to mamy kilka interesujących propozycji!

wakacje w ZEA

Dubaj — miejsce, gdzie nowoczesność przenika się z tradycją

wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jeśli planujesz wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to Dubaj zdecydowanie jest obowiązkowym punktem wycieczki. Absolutnie wszystko w tym mieście jest „naj” — największe, najznamienitsze, najbogatsze, najsmaczniejsze i tak dalej. 

Słynnymi elementami krajobrazu tej metropolii są:

  • Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek świata;
  • Sztucznie usypana wyspa, której brzegi oblewane są wodami Zatoki Perskiej;
  • Burj Al Arab zachwycający przepychem.

Oczywiście to tylko kilka spośród naprawdę wielu opcji, jeśli chodzi o turystykę w Dubaju. 

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich — Abu Dhabi

wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Stolicą ZEA jest Abu Dhabi. Miasto to jest bardzo nowoczesne i panuje w nim iście kosmopolityczny klimat. Jeszcze nie tak dawno metropolia ta była zwyczaje wioską rybacką. Tym bardziej widoczny w niej rozwój wprawia w potężny zachwyt. 

Dziś znajdujemy tam wiele wieżowców, centra handlowe dosłownie olśniewające złotem i luksusem, a także hotele, które są słynne w praktycznie każdym zakątku kuli ziemskiej. 

Daj się ponieść przygodzie!

Wyprawa do ZEA może być ogromną przygodą, z jakiej nie warto rezygnować. Poznawanie tradycji innych narodów jest istotnym elementem rozwoju nas samych. Nie czekaj więc i już dziś zacznij pakować walizkę! W Zjednoczonych Emiratach Arabskich czeka na Ciebie wiele niesamowitych chwil. Pozwól sobie je przeżyć i poczuj niepowtarzalną atmosferę prawdopodobnie najbardziej luksusowego państwa na świecie!

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Zapraszamy na ekskluzywne wakacje w Dubaju! Poznacie wspaniałą krainę egzotyki i luksusu, w której nowoczesność przeplata się na każdym kroku z magią i tradycją orientu. Szklane drapacze chmur sąsiadują z targami, na których lokalni sprzedawcy oferują mieniące się w blasku słońca złoto, cudownie pachnące przyprawy i kaszmirowe szale. Dubaj z pewnością skradnie Wasze serca i pochłonie Was bez reszty.