Wakacje wśród dzikiej natury

Wiele osób wyobraża sobie idealne wakacje jako czas spędzony w miejscu z dala od cywilizacji i zgiełku. Obserwujemy powolny zwrot ku naturze i rosnący popyt na wakacje szyte na miarę w krajach o unikalnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Natura może dostarczyć Wam wielu silnych wrażeń, jak spotkanie z dzikimi zwierzętami, odkrywanie rzadko występujących roślin czy przedzieranie się przez gęstą dżunglę.

Egzotyczne miejsca na świecie, które przyciągają miłośników unikalnej fauny i flory

Jeśli kochacie przyrodę oraz piękno naturalnych krajobrazów, mamy dla Was kilka podróżniczych rekomendacji odnośnie miejsc, do których warto pojechać na egzotyczne wakacje.

Tanzania i Zanzibar

Tanzania

Tanzania i Zanzibar to jeden z najpiękniejszych krajów Afryki. Kochają go ludzie szukających autentyczności, ekstremalnej przygody i głodnych kontaktu ze zwierzętami. Wycieczka na Zanzibar to idealna okazja, by zobaczyć sawannę i zamieszkującą ją zwierzynę. Podczas kilkudniowego safari z aparatem w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce - parku Serengeti - można spotkać dziko żyjące czarne nosorożce, antylopy gnu, słonie, dzikie koty i zebry. Wakacje w Tanzanii nie oznaczają jednak tylko możliwości obcowania ze zwierzyną w jednym z wielu parków narodowych jak Manyara, Arusha czy Selous. Ciekawą opcją jest także wypad nad jezioro Tanganika, gdzie żyją szympansy czy wejście na najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro.

Kenia

Kenia

Na terenie tego stosunkowo niewielkiego kraju znajduje się prawie 50 chronionych obszarów przyrody w postaci parków narodowych i rezerwatów, spośród których na wyróżnienie zasługuje szczególnie rezerwat Masai Mara. Wycieczka do Kenii może być niezwykle atrakcyjną przygodą - żyją tu zwierzęta zaliczane do tzw. Wielkiej Piątki Afryki – słonie, lwy, lamparty, bawoły i nosorożce. Można tu też zobaczyc na wlasne oczy migracje antylop i zebr, polowanie gepardów czy odprężyć się podczas śledzenia spokojnych spacerów żyraf. W Kraju Masajów czekają na Was także unikalne krajobrazy Parku Narodowego Nairobi, w którym można spotkać czarne nosorożce i antylopy gnu czy intensywna wycieczka nad jezioro Baringo, gdzie uwielbiają się kąpać hipopotamy.

Madagaskar

Madagaskar

Madagaskar uchodzi za jednego z najciekawszych kierunków dla miłośników unikalnej przyrody. Jednym z punktów obowiązkowych podczas wakacji na Czerwonej Wyspie jest Park Narodowy Andasibe – Mantadia, który jest domem dla największych na świecie lemurów Indri Indri. Planując Madagaskar wakacje warto także zarezerwować trochę czasu na nocne safari czy wizytę w Parku Tsingy de Bemaraha, którego skalny krajobraz zapiera dech w piersiach i stanowi olbrzymie źródło inspiracji dla fotografów

 

Filipiny

Filipiny

Filipiny wczasy to doskonały pomysł dla osób zainteresowanych odkrywaniem bogactwo świata podwodnego - tutejsze rafy koralowe i rozległe laguny uchodzą za jedne z najpiękniejszych i najokazalszych na świecie. Dla fanów mocnych wrażeń czekają tu takie atrakcje jak nurkowanie z niespotykanymi nigdzie indziej odmianami rekinów, żółwi i mant. Wyprawa na Filipiny spodoba się także osobom, które chciałyby spróbować swoich sił w przeprawie przez gęstą dżunglę, w której łatwo znaleźć unikatowe rośliny i endemiczne gatunki zwierząt i ptaków, w tym sambara filipińskiego czy małpożera.

Jesteśmy pewni, że wybierając któryś z powyżej opisanych kierunków przeżyjecie wielką przygodę w otoczeniu dzikiej natury. Inne propozycje podróży o takim motywie przewodnim, które mogą Was zainteresować są dostępne tutaj.