Podróż poślubna do raju - kolejnych 5 kubańskich plaż cz. II

wycieczka na Kubę

Już zdarzyło nam się pisać o najpiękniejszych spośród kubańskich plaż. Każde z tych miejsc oferuje turystom zupełnie inny rodzaj atrakcji. Jedne są esencją luksusowych, egzotycznych wakacji, inne zaś zabierają turystów w świat pełen ciszy i spokoju. Warto jednak wiedzieć, iż każde z wymienionych rozwiązań jest doceniane przez wszystkich, którzy na co dzień mieszkają w dużych metropoliach i prowadzą raczej szybki tryb życia. Zwykła wycieczka lub podróż poślubna na Kubę z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających globtroterów. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy drugą część listy plaż znajdujących się na terenie Królowej Karaibów, które zasługują na szczególną porcję uwagi.

1. Playa del Este — piaszczyste wybrzeże i błękitne morze

podróż poślubna

Playa del Este to propozycja dla tych, dla których definicją egzotycznych wakacji są białe plaże, błękitne wody dookoła oraz liczne palmowe parasole, pod którymi można schronić się przez ostrym słońcem. Pamiętajmy jednak, żeby nie wybierać palm kokosowych — ich owoce są na tyle ciężkie, że w chwili spadania mogą zupełnym przypadkiem stać się narzędziem zbrodni. Bezpieczne są na przykład daktylowce. 

Warto wiedzieć, że Playa del Este to jedno z tych miejsc na kubańskiej mapie, gdzie można być świadkami naprawdę zjawiskowych widoków, jeśli chodzi o zachody słońca. Plaża jest położona we wschodniej części stolicy i stanowi fragment dziesięciokilometrowego łańcucha plaż. Nie ulega wątpliwości, że miejsce to jest mocno zorientowane na turystykę, jednak mimo wszystko jest ono znacznie cichsze i spokojniejsze od innych, podobnych punktów. 

Wzdłuż linii brzegowej jest wiele niedrogich miejsc noclegowych, ale nie brakuje również luksusowych ośrodków turystycznych. Wycieczkowicze odwiedzający Playa del Este mogą cieszyć się rustykalnym klimatem, będącym swoistym powiewem świeżości wśród innych popularnych plaż na Kubie. 

2. Cayo Levisa — miejsce, gdzie można dopłynąć prywatnym jachtem

egzotyczne wakacje

Wycieczka na Kubę to idealne okazja do odwiedzenia jednej z najładniejszych plaż na terenie Królowej Karaibów. Mowa oczywiście o Cayo Levisa. Jest ona położona nieopodal Hawany. Na wyspę można dotrzeć w bardzo łatwy sposób — istnieje wiele opcji transportu z portu Palma Rubia. Warto jednak wiedzieć, że najchętniej wybieranym sposobem jest rejs prywatnym jachtem. Podczas takiej wycieczki można poczuć się jak prawdziwy celebryta. Białe żagle, piękny pokład i cudowne okoliczności przyrody dookoła. Poza tym jedynie cisza. Czy można wyobrazić sobie wspanialsze warunki podróży poślubnej lub dla spędzenia urlopu?

Cayo Levisa znajduje się w kubańskiej prowincji Pinar del Rio. Miejsce to zasłynęło głównie z bogatych siedlisk czarnych koralowców, białego wybrzeża oraz szafirowych wód, które otaczają plaże. Wyspa stanowi rodzaj turystycznej mekki dla tych, którzy lubią spędzać czas, nurkując w głębinach. 

3. Playa Coral — podróż poślubna z koralowcami w tle

podróż na Kubę

Playa Coral — jak sama nazwa wskazuje — słynie z otaczających ją raf koralowych. Łatwo się domyślić, że miejsce to stało się popularne wśród turystów, którzy chętnie oddają się pasji zwiedzania podwodnego świata. Tamtejsza przyroda znajdująca się pod taflą wody jest po prostu zachwycająca. Warto także wiedzieć, iż Playa Coral jest idealnym miejscem nie tylko do nurkowania na dużych głębokościach, ale również amatorskiego snorkelingu blisko linii brzegowej. 

Na miejscu istnieje możliwość wynajęcia usług przewodnika, który chętnie potowarzyszy podczas tej emocjonującej eskapady i zadba o optymalny poziom bezpieczeństwa podróżnych. Kuba jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków, jeśli chodzi o organizację podróży poślubnej. Trudno byłoby się temu dziwić, ponieważ kraj z gorącą salsą w tle, oferujących dziesiątki romantycznych plaż i doskonałą pogodę stanowi doskonałe tło dla miłosnych uniesień. 

Na miejscu można zobaczyć ponad 300 gatunków ryb. Co więcej, są one widoczne dla nurków w odległości od 10 do 20 metrów. Taki widok rozpala wyobraźnie i uczy pokory względem otaczającej nas przyrody. 

4. Wycieczka na Kubę na Playa Larga — miejsca znanego z inwazji w Zatoce Świń

plaże na Kubie

Playa Larga zyskała sławę głównie przez wzgląd na inwazję w Zatoce Świń. Mowa jest w tym przypadku o nieudanej próbie przeprowadzenia inwazji kubańskich emigrantów na południową część wyspy. Wydarzenie miało być wspierane przez najemników ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i odbyło się w dniach 17-19 kwietnia 1961. Celem przedsięwzięcia było utworzenie tymczasowego kubańskiego rządu, co miało być punktem wyjścia w prośbie o pomoc amerykańskiego rządu odnośnie do obalenia dyktatury Fidela Castro i obwołanie rządzącym Fulgencio Batisty. 

Wycieczka na Kubę powinna uwzględniać wizytę na Playa Larga. Uchodzi ona za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych na całej wyspie. Wczasowicze z pewnością docenią możliwości odnośnie do nurkowania — zarówno amatorskiego, jak i tego dla doświadczonych osób. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu. Większość agencji  oferuje dostęp do niego oraz transport za równowartość 25 CUC (około 27 USD). 

Turyści przybywający na Playa Larga szczególnie zachwycają się taflą wody, którą zastają na miejscu — wielu przyrównuje ją do gładkiego szkła o wyjątkowo pięknej barwie. Na miejscu rośnie wiele drzew, które zapewniają cień. Dzięki temu można spędzać na plaży całe dnie bez obaw, że ostre słońce da się we znaki. 

5. Playa Guardalavaca — egzotyczne wakacje na jednej z najpiękniejszych plaż świata

plaże na Kubie

Podobno, gdy Krzysztof Kolumb przybił do brzegu Guaedalavaca, opisał to miejsce jako najpiękniejsze spośród tych, które miał do tej pory okazje oglądać. Trudno byłoby spierać się z opinią znanego odkrywcy, ponieważ ten fragment kubańskiego wybrzeża w istocie powala na kolana swoją urodą. Oczywiście nie namawiamy, abyś wierzył nam na słowo. Sugerujemy natomiast, że warto zweryfikować podane przez nas informacje w praktyce. 

Playa Guardalavaca to 1500 metrów białego piasku, którego struktura przypomina drobno mieloną mąkę pszenną. Krajobraz tam składa się nie tylko z cudownego wybrzeża, ale również licznych pagórków porośniętych setkami zielonych, wyjątkowo bujnych palm. Na uwagę zasługuje również obecność winogron morskich i tamaryndowców. 

Istotną informacją wydaje się fakt, iż Playa Guardalavaca to dość popularne miejsce wśród tubylców. Jednocześnie jest to jeden z tych punktów na kubańskiej mapie, które doskonale wpisują się w większość turystycznych oczekiwań, jeśli chodzi o egzotyczne wakacje. Na plaży oraz w pobliskiej miejscowości panuje spokojny, lekko surrealistyczny, typowy dla Kuby klimat. Interesujące jest to, że omawiana plaża nie jest szczególnie oblegana przez turystów, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. 

Marzysz o wspaniałej podróży na Kubę?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Przed Wami Kuba i Meksyk, czyli dwa czarujące karaibskie kraje i podróż pełna kontrastów, która na długo zapadnie w Waszej pamięci. Wakacje na Kubie i w Meksyku to możliwość doświadczenia dwóch zupełnie różnych światów i ich fascynujących historii, a także odkrywania mnóstwa podobieństw, które będą Was zaskakiwać każdego dnia tej niezwykłej i pełnej wrażeń podróży.

Karaibski temperament, soczyste kolory, drinki i zabawa w kubańskim stylu - takie właśnie będą Wasze wakacje na Kubie! Zachwycająca Havana podbije Wasze serca niepowtarzalnym klimatem. Senne Vinales sprawi, że zapomnicie o upływie czasu, a zabytkowy Trynidad uraczy Was klimatycznymi kafejkami i plątaniną kolorowych uliczek. Z kolei na plażach Cayo Santa Maria czeka Was beztroski relaks.