Kierunek egzotycznych wakacji w 2019 roku

egzotyczne-wakacje

Dobry plan stanowi absolutną podstawę, jeśli chodzi o możliwość osiągnięcia pełnej satysfakcji z wycieczki egzotycznej. Każdego roku przybywa kierunków, które cieszą się ogromną sympatią turystów. Podróżnicy chętnie podejmują nowe wyzwania, udając się w kolejne regiony w Azji, Afryce i Ameryce. Są też tacy, którzy czerpią nieskrywaną przyjemność z odkrywania najpiękniejszych zakątków Europy. Dziś jednak skupimy się na najpopularniejszych kierunkach na podróże egzotyczne w 2019 roku. Chodzi o takie punkty na mapie świata, gdzie kultura mieszkańców, roślinność oraz występujące zwierzęta w zdecydowany sposób wyłamują się poza standardy, jakie są nam znane ze Starego Kontynentu. Gdzie warto wybrać się w czasie zbliżających się wakacji? Które części globu uchodzą za najbardziej prestiżowe?

Spis treści:

  1. Egzotyczne wakacje w Tajlandii — z czego wynika jej niesłabnąca popularność?
  2. Ekskluzywny Wietnam, czyli o urlopie w okolicach Sapa
  3. Madagaskar: rajska wyspa Nosy Be i nie tylko
  4. Kuba — idealny wybór wycieczki egzotycznej
  5. Zanzibar, czyli jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie

Egzotyczne wakacje w Tajlandii — z czego wynika jej niesłabnąca popularność?

tajlandia-wyspa

Tajlandia od wielu lat cieszy się ogromną aprobatą podróżników. Komplementów pod jej adresem nie szczędzą zarówno te osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zwiedzaniem świata, jak i doświadczeni turyści. Kraina Uśmiechu to światowa stolica doskonałej kuchni, setki wysp o przecudnej urodzie, jedne z najpiękniejszych plaży w całej Azji, a także liczne propozycje spędzenia wolnego czasu dla amatorów zwiedzania lokalnych zabytków — niezwykłe świątynie i pałace czekają na turystów przez cały rok.

Tajlandia to jedna z najczęściej wybieranych destynacji, jeśli chodzi o egzotyczne wakacje. Miejsce to ma do zaoferowania naprawdę wiele. Podróżujący z pewnością docenią wielkomiejski klimat, jaki panuje na ulicach Bangkoku, a także spokój obecny w Chiang Mai. Nie zabraknie tam także atrakcji dla amatorów aktywnego wypoczynku — rafy koralowe, które można podziwiać w Tajlandii, stanowią nową definicję piękną. Z kolei osoby lubujące się w błogim leniuchowaniu będą zadowolone z chwil spędzonych na Koh Lipe, Koh Tao oraz Railay.

Istnieje przekonanie, że zajęcie się tymi sprawami samodzielnie, a nie korzystając z biura turystycznego, obniży koszty ekskluzywnej podróży. Może mieć to wiele wspólnego z prawdą, ale tylko wtedy, gdy wyjazd ma być  zorganizowany na dłuższy czas, np. 2-3 miesiące. W przypadku wycieczek dwu- i trzytygodniowych warto poznać ofertę biur podróży. Wszystko ze względu na to, że mają one podpisane umowy z przewoźnikami i hotelami, które umożliwiają uzyskanie korzystnych warunków zarówno dla samych siebie, jak i turystów.

Pamiętajmy także, że krótki wyjazd ma być okazją do wypoczynku, a nie generować kolejne problemy i powodować konieczność ich rozwiązywania. Pracownicy biura podróży biorą na siebie wszystko, co wiąże się z organizacją wakacji, dzięki czemu urlopowicze mogą w spokoju zająć się „ładowaniem akumulatorów”.

Ekskluzywny Wietnam, czyli o urlopie w okolicach Sapa lub na wyspie Phu Quoc

Wietnam, Sapa

Wietnam wcale nie jest oczywistym kierunkiem egzotycznej podróży. Uchodzi on raczej za trudną i dość skomplikowaną destynację. Czy tak jest naprawdę? To zależy od tego, jaki jego region zostanie wybrany przez turystę. Chcąc odczuć w pełni uroki wynikające z luksusowego klimatu tej części Azji, trzeba zrezygnować ze spędzenia całego urlopu w dużych metropoliach. Okolice Sapa oraz wyspa wypada znacznie lepiej od Sajgonu i Hanoi. Nie oznacza to, że wspomniane miasta nie są warte uwagi — przeciwnie, wycieczka do nich z pewnością będzie udana, ale chcąc odczuć ponadprzeciętny komfort, najlepiej jest wybrać się w nieco cichsze miejsce.

Sapa to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Dominuje tam górski krajobraz, a wszechobecne tarasy ryżowe wprawiają turystów w prawdziwy i niczym niezmącony zachwyt. Tamte okolice są zamieszkiwane przede wszystkim przez wietnamskie mniejszości etnicznych, co jest okazją do obcowania z zupełnie inną kulturą. Z kolei Phu Quoc to wyspa zlokalizowana w Zatoce Tajlandzkiej. Niedaleko jej wybrzeża przebiega granica z Kambodżą. Cechą charakterystyczną tego puntu na azjatyckiej mapie jest cisza, spokój i… wietnamski sos rybny. Ta słynna przyprawa jest produkowana właśnie na Phu Quoc.

 

Madagaskar: rajska wyspa Nosy Be i nie tylko

madagaskar-nosybe

Madagaskar sam w sobie wydaje się definicją egzotycznych podróży. Wszystko za sprawą porastającej go roślinności oraz zwierząt, które żyją na tym terenie. Na wyspie z powodzeniem można odczuć prawdziwie afrykański klimat. Turyści doceniają to miejsce za wysokie temperatury, możliwość spędzenia niezapomnianych chwil na plantacjach wanilii oraz innych rajskich zakątkach Madagaskaru. Lokalsi zamieszkujące tamte tereny to niezwykle sympatyczni ludzie, co stanowi kolejny z wielu powodów, dla których naprawdę warto pojechać i samemu zobaczyć i przede wszystkim odczuć ten kawałek Afryki.

Nosy Be to wysepka porośnięta bujną roślinnością. Jej piaszczyste plaże otula woda w odcieniu zdającym się kompromisem pomiędzy turkusem a błękitem. Miejsce to słynie z wyjątkowo aromatycznych plantacji. Prym wiodą tam wanilia, pieprz i kawa. W lokalnym rezerwacie przyrody turyści mogą stanąć oko w oko z najmniejszym kameleonem świata. Czy te informacje są wystarczające, aby przekonać wszystkich do spędzenia egzotycznych wakacji właśnie na Madagaskarze?

Kuba - idealny wybór wycieczki egzotycznej

kuba-havana-4

Chyba nikomu nie trzeba przestawiać legendarnej Królowej Karaibów? Ta wyspa to prawdziwy wehikuł czasu, który przenosi nas do czasów, gdy po ulicach jeździły najpiękniejsze modele chevroletów i pontiaców. To wyjątkowe miejsce to idealny kierunek dla osób, które marzą o egzotycznych wakacjach. Kolonialna zabudowa, palmy, niemal zawsze doskonała pogoda i wszechobecna salsa to rzeczy, które są swoistą wizytówką kubańskiej rzeczywistości.

Choć Kuba nie należy do najbogatszych państw Ameryki Łacińskiej, to przybywający tam podróżnicy mogą czerpać całymi garściami z jej luksusowej oferty dla turystów. Na przyjezdnych czekają tam świetne restauracje, piękne kwatery (nazywane tam casas particulares) i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Osoby pragnące skosztować smaku kubańskich cygar, powinny wybrać się do Vinales, gdzie uprawiany jest tytoń. Z kolei amatorzy zwiedzania zabytków z całą pewnością docenią Trynidad i Hawanę. Nie zabraknie tam również propozycji spędzenia wolnego czasu dla ludzi lubujących się w kurortowej rzeczywistości — czekają tam na nich Varadero i Cayo Santa Maria.

Zanzibar, czyli jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie

zanzibar-masaj

Kolejnym niezwykle popularnym kierunkiem dla egzotycznych wycieczek w 2019 roku, jest Zanzibar. To propozycja dla wszystkich, którzy jako rozrywkę postrzegają możliwość całodziennego buszowania pośród kolejnych straganów uginających się pod ciężarem rękodzieła wytwarzanego przez lokalsów. Zanzibar to bogactwo krajobrazu i znakomita kuchnia. Jeśli chcesz odpocząć od korporacyjnej rzeczywistości, to w tej części Afryki możesz to zrobić. Słońce, piękne widoki i nieskończona ilość spokoju — właśnie tak można opisać to miejsce w kilku słowach.

Zanzibar to wyspa emanująca energią życiową i pachnąca cynamonem i goździkami. Słynie z bogactwa smaków i aromatów, a także z niezwykle ciekawej kultury i tradycji. Mieszkańcy Zanzibaru to niezwykle ciepli i sympatyczni ludzie, którzy na szczęście nie mają nic przeciwko podglądaniu ich życia codziennego przez turystów. Co więcej, wybrzeże Zanzibaru sprzyja rozwijaniu pasji nurkowania, ponieważ w wodach przybrzeżnych występuje wiele raf koralowych. To kolejny powód, aby przyjechać na tę wyspę.