Najciekawsze kierunki dla zainteresowanych kulturą i zabytkami

Jeśli lubicie zwiedzać zabytki, odkrywać mistyczne świątynie oraz poznawać najcenniejsze skarby kultury kraju, w którym spędzacie urlop, polecamy naszą listę rekomendowanych kierunków podróży. Mamy nadzieję, że będzie dla Was inspiracją przy podejmowaniu decyzji wyjeździe na egzotyczne wakacje pełne aktywnego zwiedzania.

Tajlandia

Tajlandia - Najciekawsze kierunki dla zainteresowanych kulturą i zabytkami

Tajlandia uchodzi za kraj bardzo różnorodny i bogaty kulturowo. Odnajdziemy tu właściwie wszystko, czego byśmy mogli oczekiwać planując wakacje oparte na zwiedzaniu zabytków i poznawaniu historii i kultury. Wybierając się na wakacje do Tajlandii warto zatrzymać się na dłużej w Bangkoku, gdzie duże wrażenie zrobi na Was wspaniały Wielki Pałac Królewski, świątynia na wzgórzu - Wat Saket czy przepiękny kompleks Wat Arun. Będąc w stolicy kraju warto także odwiedzić świątynie z monumentalnymi posągami Buddy, spośród których największe wrażenie robią Wat Po i Wat Phra Jeton.

Wietnam

Wietnam - Najciekawsze kierunki dla zainteresowanych kulturą i zabytkami

Długa i skomplikowana historia Wietnamu to jeden z powodów, przez który, że kraj jest uznawany za bardzo ciekawy kulturowo. Znajdują się tutaj zarówno światowej klasy zabytki historyczne i muzea, jak i majestatyczne świątynie. Wycieczka do Wietnamu to doskonała sposobność, by zobaczyć urocze Stare Miasto, świątynię Literatury i Cytadelę Królewską w Hanoi czy zwiedzić bogato zdobione groby cesarzy wokół Hue. Miłośnikom pięknej architektury przypadnie do gustu także zabytkowe miasteczko Hoi An, a osoby zainteresowane historią tego kraju oraz ustrojem politycznym powinny wybrać się do Muzeum Wojny w Sajgonie.

 

Indonezja

Indonezja - Najciekawsze kierunki dla zainteresowanych kulturą i zabytkami

Indonezja słynie z pięknych zabytkowych świątyń, spośród których najbardziej znane to dwa rozległe kompleksy świątynne znajdujące się w kulturalnym sercu Jawy - Borobudur i Prambanan. Oba obiekty są masowo odwiedzane przez turystów z całego świata, którzy pragną zrozumieć skomplikowaną historię kultury i religii w Indonezji. Borobudur to ruiny dawnego kompleksu buddyjskiego, natomiast świątynie Prambanan powstały jako miejsca kultu hinduistycznego. Planując wyjazd do Indonezji szlakiem zabytków, warto także wybrać się na wycieczkę na Bali, gdzie znajdziecie mnóstwo dobrze zachowanych świątyń, jak Pura Besakih czy Pura Tirta Empul. Możecie tam nie tylko podziwiać piękno typowo balijskiej architektury i bogactwo zdobień, ale i wziąć udział w lokalnych rytuałach, na przykład religijnego oczyszczenia wodą.

 

Meksyk

Meksyk - Najciekawsze kierunki dla zainteresowanych kulturą i zabytkami

Do największych skarbów Meksyku zalicza się przede wszystkim ruiny dawnych miast Azteków i Majów. Chichén Itzá, czyli dawne miasto Majów to jeden z 7 cudów świata i punkt obowiązkowy podczas wakacji w Meksyku. Z kolei w okolicach indiańskiej wioski Chiapas znajduje się ukryty w dżungli kompleks archeologiczny Palenque. Popularne są także wycieczki do ruin innych prekolumbijskich miast Majów - Belize i Calakmul. Osoby, które są zainteresowane szerzej kulturą tego kraju powinny także spędzić trochę czasu w Mieście Meksyk, gdzie znajdują się liczne ślady działalności artystycznej Diego Rivery i Fridy Kahlo.