Najlepsze miejsca do nurkowania

Jednym z najgorętszych trendów w turystyce ostatnich lat są egzotyczne wakacje, których motywem przewodnim jest nurkowanie i snorekling. Obie aktywności zyskują rzesze zwolenników na całym świecie - ludzie coraz częściej zauważają relaksacyjny charakter eksploracji podwodnego świata oraz pozytywny wpływ nurkowania na poprawę sprawności fizycznej. Pływanie pod wodą to także świetna forma zabawy, którą warto wziąć pod uwagę planując urlop.

Egzotyczne miejsca na świecie, które słyną z nurkowania

Wybraliśmy dla Was TOP 5 kierunków, które słyną z pięknych parków morskich oraz rozległych raf koralowych i stanowią doskonałą destynację dla osób zainteresowanych nurkowaniem:

Filipiny

Wakacje na Filipinach dają możliwość spróbowania zarówno snorkelingu, jak i nurkowania głębinowego. Zatoka Coron z wpisanym na listę UNESCO rezerwatem morskim Apo zachwyca skupiskiem ponad 400 gatunków koralowców i słynnymi żółwiami morskimi. Początkujący nurkowie chętnie odwiedzają też wyspę Balicasag - tutejsza rafa koralowa to olbrzymia ławica kolorowych ryb egzotycznych. Osobom, które szukają mocniejszych wrażeń spodobają się okolice Malapascua, gdzie popularne jest podwodne safari - podczas wycieczki będziemy mogli pływać z rekinami kosnogimi, mantami czy natknąć się na węże morskie.

Meksyk

Wakacje w Meksyku to doskonała sposobność, by zobaczyć jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, która znajduje się u wybrzeży wyspy Cozumel. Tutejszy park morski słynie ze wspaniałego labiryntu jaskiń podwodnych, niesłychanie przejrzystej wody, wielu odmian koralowców i występowania rekina wąsatego. Z kolei na Jukatanie można spróbować nurkowania w studniach wapiennych - cenotach - co przyciąga szczególnie miłośników jaskiń oraz unikalnych formacji skalnych.

Malediwy

Wycieczka na Malediwy da nam szansę na odkrycie jednego z najsłynniejszych nurkowisk na świecie, czyli obszarów wokół wyspy Ari Atoll. Spotkamy tu m.in. rekiny młoty, manty oraz niezliczoną ilość odmian ryb rafowych i gąbek. W okolicy znajdują się zarówno miejsca przeznaczone dla amatorów, jak i dla zaawansowanych nurków - należy jednak uważać na liczne prądy morskie, które mogą być niebezpieczne.

Indonezja

Wybierając wakacje na Bali warto doświadczyć niezapomnianych nurkowań, warto obejrzeć zróżnicowanie i bogactwo rafy koralowej u wybrzeży Bali i wysp sąsiednich (Pemuteran, Menjangan i Lombok) podbija serca zarówno wytrawnych nurków, jak i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z odkrywaniem bogactwa życia podwodnego. Występuje tu wiele gatunków ryb tropikalnych, a także koniki morskie, żółwie, czarne korale. Duża atrakcją jest także pływanie wokół zatopionego wraku w Tulamben.

Tajlandia

Wyspy Koh Tao, Phuket i Similan to najpopularniejsze centra nurkowe w Kraju Uśmiechu, które przyciągają osoby zainteresowane nurkowaniem i snorkelingiem z całego świata. Wycieczka do Tajlandii to możliwość zobaczenia rekinów wielorybich i rafowych, mant, koników morskich oraz niespotykanych nigdzie indziej odmian ślimaków. Nurkowanie w okolicach Richelieu Rock to prawdziwa gratka dla osób, które nie boją się głębokich zejść głęboko i lubią podziwiać bogactwo i różnorodność fauny i flory.

Jeśli chcecie wyjechać w podróż, której tematem głównym będzie nurkowanie, zapytaj nasze butikowe biuro podróży o egzotyczne wyprawy. W oparciu o Wasze preferencje przygotujemy specjalny program wyjazdu uwzględniający najlepsze miejsca na prawdziwą podwodną przygodę.