Sylwester i Nowy Rok w egzotycznym klimacie

Ostatnimi laty coraz popularniejsze stają się podróże do krajów tropikalnych w okresie Sylwestra. Egzotyczne wakacje w tym czasie są nie tylko cudowną odskocznią od panujących w Polsce zimowych warunków, ale i szansą na powitanie Nowego Roku zupełnie inaczej, niż zwykle. Spędzenie Sylwestra z dala od domu będzie wspaniałym doświadczeniem i możliwością naładowania pozytywną energią na długie zimowe miesiące, które czekają po powrocie do kraju.

Sposób na egzotyczne wakacje i szalonego Sylwestra

Najmodniejsze tropikalne kierunki sylwestrowe ostatnich lat to:

Tajlandia

tajlandia-wyspa

Tajlandia - wycieczka do Tajlandii na przełomie roku to świetna opcja dla osób, które chciałby wziąć udziału w szalonej imprezie sylwestrowej na plaży. Mimo, że Tajowie oficjalnie obchodzą Nowy Rok (Songkran) dopiero w kwietniu, to ze względu na dużą liczbę turystów świętuje się go także ostatniego dnia grudnia. Szukając idealnego miejsca na Sylwestra warto odwiedzić wyspę Koh Phangan, która jest znana z regularnych imprez Full Moon Party. Co roku z okazji Sylwestra na wyspie organizowana jest olbrzymia impreza na plaży przy dźwiękach muzyki elektronicznej. Inną opcją dla pragnących spędzić Sylwestra w Tajlandii jest Bangkok. Ciekawe miejsca, które należy odwiedzić w noc sylwestrową to modna ulica Khao San Road czy jeden z wielu skybarów - skąd będzie można zobaczyć pokaz sztucznych ogni i zrobić niesamowite zdjęcia.

Filipiny

filipiny-lodz

Filipiny wczasy na jednej z tysięcy rajskich wysp to nie tylko fantastyczny pomysł na spędzenie oryginalnego Sylwestra, ale i gwarancja zasłużonego relaksu w malowniczej scenerii. Filipińczycy świętują nadejście Nowego Roku bardzo hucznie - według lokalnych wierzeń hałas odstrasza złe duchy, dlatego w Sylwestra powinno być głośno. Podczas imprezy sylwestrowej będziecie mogli dostrzec tłumy barwnie ubranych ludzi spożywających duże ilości owoców - tradycja mówi, że tuż przed północą należy zjeść 12 okrągłych owoców (na przykład winogron), ponieważ koło jest symbolem dobrobytu oraz bogactwa.

Meksyk

meksyk-isla-mujeres

Meksyk - wycieczka do Meksyku w okresie Sylwestra to jedyna w swoim rodzaju szansa na udział w głośnych, kolorowych i pełnych zgiełku imprezach ulicznych oraz obserwowanie lokalnych zwyczajów noworocznych. W Meksyku istnieje wiele przesądów i wierzeń związanych z nocą sylwestrową oraz Nowym Rokiem, które kultywuje się do dzisiaj - panny zwyczajowo zakładają czerwoną bieliznę, by w nadchodzącym roku spotkać prawdziwą miłość; nie brakuje także zapewniających bogactwo wróżb przy świecach czy zamiatania mieszkania w celu pozbycia się negatywnej energii. Podobnie jak na Filipinach, tutaj także żywy jest zwyczaj jedzenia 12 owoców przed północą.

Niezależnie od tego czy interesujesz się innymi kulturami, czy chcesz głównie odpocząć i napawać się pięknymi widokami, wczasy w grudniu w ciepłych krajach to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wielu kolorowych przygód.