Ucieczka przed zimą do Kambodży

Jeśli masz ochotę na prawdziwy,  jeszcze nie zdominowany przez masową turystykę kawałek egzotyki, z pewnością spodoba Ci się Kambodża! Wycieczka do Kambodży to doskonała sposobność, by zobaczyć nie tylko zachwycające dech w piersiach zabytki, ale i poznać historię i kulturę Khmerów oraz spróbować narodowego smakołyku - faszerowanych żab.

Kambodża - wakacje w zimie

Męczy Cię jesienna szarość? Chcesz odzyskać energię do działania? A może przeraża Cię nadchodząca zima? Krótkie wakacje będą idealnym remedium na wszystkie problemy! Jesień i zima w Kambodży to okres idealnych warunków pogodowych, które sprzyjają zwiedzaniu i rozmaitym aktywnościom.

Kambodża - atrakcje turystyczne

Kambodża jest krajem częściowo nieodkrytym, ale coraz bardziej popularnym wśród turystów. Zdecydowanie warto odwiedzić jedno z polecanych przez nas miejsc:

Phnom Penh

Phnom Penh

Phnom Penh - w stolicy kraju warto zostać na chwilę, by zobaczyć monumentalny Pałac Królewski, liczne świątynie buddyjskie oraz Muzeum Ludobójstwa - Tuol Sleng. Phnom Penh to także punkt wypadowy na Pola Śmierci, które są symbolem krwawego reżimu Czerwonych Khmerów.

Jezioro Tonle Sap

kambodza-tonlesap

Jezioro Tonle Sap - jeden z najbardziej uroczych i naturalnych krajobrazów w Kambodży, gdzie do dzisiaj kwitnie tradycja budowania wiosek na wodzie i domów na palach. Warto zgłębić te okolice na skuterze lub wybrać się w relaksujący rejs po jeziorze, by podejrzeć rybaków przy pracy.

Siem Reap

Siem Reap

Siem Reap - jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Kambodży i punkt startowy do słynnego zabytkowego miasta Khmerów - Angkor. Starodawny kompleks miejski wpisany na listę UNESCO jest obecnie prawdziwą atrakcją turystyczną - ruiny miast, które zostały zdominowane przez przyrodę zachwycają każdego, a spektakularny wschód lub zachód słońca nad Angkor Wat jest na liście „must see” każdego podróżnika.

Koh Rong i Koh Rong Samloem

Koh Rong i Koh Rong Samloem

Koh Rong i Koh Rong Samloem - bliźniacze wyspy są często odwiedzane przez osoby, które po dynamicznym zwiedzaniu mają ochotę na odrobinę odpoczynku i marzą, by zobaczyć słynny, świecący w nocy plankton wodny. Obie wyspy bardzo się różnią - Koh Rong jest świetną opcją dla osób, które lubią gwar, życie nocne i poznawanie nowych ludzi. Koh Rong Samloem to prawdziwy raj dla samotników i osób szukających spokoju - na wyspie jest tylko kilka hoteli, a znalezienie ustronnej plaży to tylko kwestia czasu.

Kambodża - ciekawostki i wskazówki

Nie zapomnij o szczepieniach przed wyjazdem oraz repelentu na komary.

Podróżowanie po Kambodży jest stosunkowo łatwe i bezpieczne. Uważaj jednak na kieszonkowców oraz dzieci żebrzące na ulicach.

W Kambodży obowiązują 2 waluty: dolary oraz riele. Bardzo często płacąc w dolarach, otrzymasz resztę w rielach - jest to powszechna metoda i nie powinna Cię zdziwić.

W Kambodży znajduje się wiele targowisk i fabryk z odzieżą. Za niewielkie pieniądze można kupić sporo ciekawych rzeczy, w tym świetnej jakości hamaki.

Wyjazd do Kambodży warto połączyć z wycieczką do Tajlandii czy Wietnamu. Jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej, sprawdź opcję wyjazdu Azja Express.