Ucieczka przed zimą na Filipiny

Szukasz pomysłu na zimowe wakacje? Filipiny to tysiące barwnych wysp, dżungle, turkusowa woda i kilometry malowniczych, spokojnych plaż, gdzie nie sposób się nudzić. Jeśli kochasz naturę, cudowne krajobrazy i nurkowanie, Archipelag Filipiński zdecydowanie przypadnie Ci do gustu!

Filipiny - wczasy w zimie

Podróż na Filipiny najlepiej planować na miesiące grudzień-kwiecień, gdy na panuje pora sucha i są stabilne warunki pogodowe. Filipiny znajdują się w strefie równikowej, co oznacza dużą wilgotność powietrza i wysokie temperatury, które zdecydowanie nie będą przeszkadzać osobom marzącym o słodkim lenistwie na plaży. Jeśli nie miałeś w tym roku okazji do wykorzystania urlopu, wybierz się z Feel The Travel w podroż zimową na Filipiny wakacje

Krótki przewodnik po FIlipinach

Filipiny mają wiele magicznych i niesamowitych miejsc, które warto odkryć. Do największych skarbów tego kraju zaliczamy:

Miasto Cebu

Cebu

Miasto Cebu - atrakcje turystyczne w tym nowoczesnym mieście są związane głównie z kolonizacją hiszpańską i chrystianizacją Filipin. Warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie historycznego Fortu San Pedro oraz najstarszego kościoła na wyspie - Bazyliki Minore Del Santo Nino. Nieopodal znajdziecie też słynny drewniany Krzyż Magellana, który został tu postawiony przez słynnego odkrywcę jako symbol odkrycia Filipiny.

Bohol

Bohol

Bohol - przepiękna, bogata w unikatową faunę i florę wyspa, która słynie z malowniczych Czekoladowych Wzgórz, wszechobecnych domów na palach, gęstej dżungli i objętych ochroną wyraków filipińskich.

Panglao

Panglao

Panglao - niewielka wysepka znajdująca się tuż obok Bohol, gdzie można zobaczyć świetliki oraz odkrywać piękno rafy koralowej. Na wyspie znajduje się wiele cudownych plaż, np. Dumaluan oraz robiąca wrażenie jaskinia Hinagdanan, w której można pływać.

Palawan

Palawan

Palawan - górzysta wyspa z idealnymi warunkami do uprawiania wszelkich sportów wodnych i nurkowania - wokół brzegów wyspy znajduje się słynny, wpisany na listę UNESCO park morski Tubbattaha Reefs, a w jej sercu znajdziemy zespół niesamowitych jezior wapiennych Coron Reefs.

Malapascua

Malapascua

Malapascua - minimalnych rozmiarów rajska wysepka stanowiąca lokalną stolicę nurkowania głębinowego i pływania z rekinami.

Filipiny - opinie

Filipiny to kraj, który ma swoich zagorzałych zwolenników. Jego piękno doceniają głównie osoby mające duszę odkrywcy, których pasjonuje bogactwo naturalne i spektakularne krajobrazy. Osoby, które tu przyjeżdżają zwracają szczególną uwagę na niesamowitą rafę koralową oraz niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt. Pozytywnie opinie dotyczą także mieszkańców Filipin, którzy są postrzegani jako bardzo gościnni.

Filipiny - informacje praktyczne i ciekawostki

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni - wymagane jest jedynie okazanie dokumentu potwierdzającego wyjazd z kraj.

Oficjalną walutą Filipin jest Peso filipińskie (PHP), które można nabyć na miejscu wymieniając dolary albo euro.

Przed podróżą warto odbyć zalecane szczepienia ochronne.

W okresie Wielkanocy na Filipinach są organizowane rytualne ceremonie, w trakcie których dochodzi do samookaleczeń.

Narodową rozrywką na Filipinach jest walka kogutów.

Kuchnia filipińska jest bardzo różnorodna; do lokalnych smakołyków zalicza się balut oraz zupę z byczych jąder.